ПРЕМІЯ ІМЕНІ М. ЗАНЬКОВЕЦЬКОЇ: Л. Фриган

 

 

збільшити

 

Фриган Любов Іванівна

українська актриса. Премію ім. М.Заньковецької було присуджено у 1998 році.


Актриса Любов Фриган народилась 8 жовтня 1954 року на Закарпатті. У 1976 році вона закінчила Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І.Карпенка-Карого (тепер – Національний університет театру, кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого). З 1981 року і дотепер Любов Фриган працює в Запорізькому театрі юного глядача.


Ролі: (“З ПТУ – в історію” М.Гур’янової, М.Лібар, 1980 р.), Плуфт (“Плуфт, або маленький привид” М.-Ш.Машаду, 1984 р.), Марютка (“Півучі піски” О.Штейна, 1985 р.), Вона (“Я стою біля ресторану” Е.Радзінського, 1987р.), Марія (“Самовбивця” М.Ердмана, 1993 р.), Елеонора (“Месьє Амелькар” Ів.Жаміака, 1996 р.), Естер (“Священні чудовиська” Ж.Кокто, 2000р.), Гертруда (“Не лише про Гамлета” Г.Фортуса за трагедією В.Шекспіра “Гамлет”, 2004 р.); за ролі Марі (“Блез” К.Манье, 1990 р.), Вона (“4-й стілець” Т.Гуерро, 1991 р.), Жінка (“Вальс випадку” В.Аіма, 2001 р.) нагороджено дипломами за краще виконання жіночої ролі на фестивалях “Добрий театр” у м.Енергодар та “Січеславна”, що проводить Дніпропетровське відділення СТД. За останню роль актриса отримала нагороду й на фестивалі “Донбас-2004”.


Премію ім. М.Заньковецької Любов Фриган було присуджено за роль Хрисотеміди у виставі “Хрисотеміда” Я.Ріуса. За цю роль актриса була нагороджена й призом Московського фестивалю “Срібні струни”, а згодом у 1999 році отримала нагороду на регіональному фестивалі “Січеславна”.


Актриса Л.Фриган зіграла багато різноманітних ролей, деякі з них стали значною подією у театральному житті України. Кожна роль у виконанні цієї актриси – це глибоке проникнення у життя образу, натхненна гра, повна віддача та перевтілення.


Діапазон сценічної майстерності Любові Фриган достатньо широкий. Маючи чудове почуття жанру, творчу фантазію, бездоганний смак актриса з успіхом виконує комедійні та ліричні ролі, грає в дитячих виставах. Але найбільш повно обдарування актриси розкривається у ролях лірико-героїчного, психологічного і трагедійного плану. У таких ролях актриса досягає найвищих висот.


Любов Фриган володіє великою енергетикою, захоплюючи глядачів силою та правдою почуттів, не залишаючи у театральній залі нікого байдужим.


 

 

 

 

 

Хостинг сайту «Дата-центр Nerus.com»