ПРЕМІЯ ІМЕНІ М. ЗАНЬКОВЕЦЬКОЇ: Л. Руснак

 

 

збільшити

 

Людмила Руснак в ролі Аглаї
у виставі “Ідіот” за Ф.Достоєвським.
Донецький російський
драматичний театр
у м. Маріуполь.
1974 р.

Руснак Людмила Олімпіївна - українська актриса, заслужена артистка України з 1997 року, лауреат премії ім. Марії Заньковецької 1995 року.

Людмила Руснак народилася в родині відомого молдавського актора, народного артиста республіки Олімпія Руснака у 1947 році. Навчалася у студії російського драматичного театру ім. А.П.Чехова, у студії “Молдова-фільм”. Згодом закінчила відділення “артист драми” Кишиневської консерваторії (клас Н.С.Аранецької).

Деякий час працювала в театрах Тирасполя і Томська. З 1974 року і дотепер працює в Донецькому обласному російському драматичному театрі (м.Маріуполь).
Ролі: Аглая (“Ідіот” за Ф.Достоєвським, 1974 р.), Параша (“Гаряче серце” М.Островського, 1978 р.), Корделія (“Король Лір” В.Шекспіра, 1980 р.), Джулія (“Альпійська балада” В.Бикова, 1981 р.), Поліна (“Фальшива монета” М.Горького), Мірра (“У списках не значився” Б.Васильєва), Еллісон (“Обернись у гніві” Д.Осборна, 1987 р.), Наталя Павлівна (“Брехня” В.Винниченка, 1994 р.), Проня (“За двома зайцями” М.Старицького, 1994 р., нагороджена дипломом СТД України,), Жанет, Елен, Бобі (“Останній палко закоханий” Н.Саймона, 1997 р. – перше місце за краще виконання жіночої ролі у конкурсі, проведеному Донецьким міжобл. відділенням СТД України), королева Єлізавета (“Ваша сестра і полонянка” Л.Розумовської, 1995 р.), Селія Пічем (“Тригрошова опера” Б.Брехта, 1996 р.), Віра Семенівна (“У війни не жіноче обличчя” О.Алексієвича, 2005 р.)

Протягом 30-ти років роботи в Маріуполі Л.Руснак залишається однією з провідних актрис трупи. У значній більшості вистав театру вона виконує головні ролі як сучасного, так і класичного репертуару. Багато з цих вистав було поставлено режисером О.К.Утегановим.


Лариса Руснак – актриса з широким діапозоном можливостей сценічного перевтілення та прекрасними сценічними даними – створила багато жіночих характерів. В кожному образі вона знаходить глибинні його пласти, внутрішню сутність, найтонші нюанси людської душі.

 

Премію ім. М. Заньковецької актрисі було присуджено у 1995 році.


 

 

 

 

 

Хостинг сайту «Дата-центр Nerus.com»