ПРЕМІЯ ІМЕНІ М. ЗАНЬКОВЕЦЬКОЇ: Л. Кара-Гяур

 

 

збільшити

 

Людмила Кара-Гяур
у ролі Сестри Гнуссен у виставі
“Пролетая над гнездом кукушки”
Д.Вассермана.
Севастопольський театр
ім. А.Луначарського.
1996 р.

Кара-Гяур Людмила Борисівна - українська актриса, народна артистка Татарстану з 1982 року, народна артистка України з 1995 року.

Народилася в 1936 році у російському містечку Шахти Ростовської області.

Свою творчу діяльність актриса розпочала у 1961 році в Севастольському російському драматичному театрі ім. А.Луначарського. Від вистави до вистави зростав професіоналізм молодої акторки.

Після того майже п’ятнадцять років – з 1972 по 1987 – актриса працювала в Казанському Великому драматичному театрі ім. Качалова. За надбання в сфері театрального мистецтва їй у 1982 році було присвоєно звання Народної артистки Татарстану. У 1987 актриса Кара-Гяур Л. повернулася у свій рідний театр ім. А.Луначарського і працює там дотепер.

Ролі: Мод (“Гарольд і Мод” К. Хігінса, Ж.-К. Карр’єра), Єлизавета (“Ваша сестра і полонянка” Л.Розумовської), Ганна (“Вечір” Дударєва), Місс Гнуссен (“Політ над гніздом зозулі” Д.Вассермана, 1996 р.), Лілія Василівна (“Курортний роман” (“Старомодна комедія”) О.Арбузова, 1997 р.), Надія Андріївна (“Подруга життя” А.Корсунського), Мати (“А далі – тиша” В.Дельмана, 1999 р.) та ін.

Актриса Кара-Гяур створила багато цікавих різнопланових образів і на сцені Казанського театру, і в Севастопольському театрі. Її таланту підвладні всі жанри від високої трагедії до гротескної комедії. Образи, створені Людмилою Кара-Гяур, відрізняються своєрідністю, глибокою емоційною розробкою характерів сценічних героїв.

Сьогодні актриса повна сил, енергії, а її акторська майстерність знаходиться на високому рівні.

 

Лауреат премії ім. М. Заньковецької 1998 року.


 

 

 

 

 

Хостинг сайту «Дата-центр Nerus.com»