КВАРТИРА-МУЗЕЙ В. КОСЕНКА: загальний огляд

 


У Києві в 1938 р. за порадою поета Максима Рильського у квартирі № 9 про вул. М.Коцюбинського, 4, де мешкав видатний український композитор, піаніст, педагог, громадський діяч Віктор Степанович Косенко, було відкрито меморіальний кабінет-музей митця. Музеєм опікувалася його дружина Ангеліна Володимирівна Канеп-Косенко. На початку діяльності — це був народний музей. Він працював до війни, перервавши свою роботу тільки на декілька воєнних років (1941–1944 рр.). 1964 року музей офіційно отримав статус народного, а з 2007 р. — державного.

 

збільшити збільшити
збільшити
Письмовий стіл
композитора

Рояль Дзеркало

фрагменти меморіальної експозиції

 

2009 року Музей-квартира композитора В. С. Косенка Рішенням Київської Міської Ради став філією Музею театрального, музичного та кіномистецтва України.

 

збільшити збільшити

У вітальні


 

Тільки зараз цей заклад розпочав свою роботу як професійний у всіх напрямках музейної діяльності. Сьогодні перед нами стоїть багато завдань, головні з котрих: створити сучасну експозицію, досліджувати біографію, творчість В. Косенка та виконувати його твори, вшановуючи пам’ять про митця; продовжувати найкращі традиції музею-квартири, як осередку культури, долучаючи до роботи фахівців різних галузей: істориків, літераторів, художників, педагогів, музикантів; вести видавничу діяльність; підтримувати творчу молодь; проводити екскурсії.

 

збільшити
Косенко с дружиною
художник - Т. Ненюк

 

Музей завдяки старанням родичів, друзів В. Косенка, а також митців і мистецтвознавців України та закордону, давно став відомим як у нашій державі, так і за її межами. Колектив музею продовжить ділові і творчі стосунки з іноземними колегами задля поширення і популяризації творчості композитора В.Косенка і української культури в світі. Таким чином, наша діяльність спрямована як на самоідентифікацію української культури, так і на взаємозбагачення культур різних народів.

 

 

 

 

Тетяна Іваницька,
завідувачка музею-квартири В.Косенка

 

 

 

 

 

Хостинг сайту «Дата-центр Nerus.com»