Предмети з колекції Музею театрального музичного та кіномистецтва України представлені на виставці "Я ще вернуся! Гарячим вітром" в Музеї книги та друкарства України

Виставка «Я ще вернуся! Гарячим вітром…», присвяченої видатному українцеві, одному з найпопулярніших поетів початку ХХ століття, Олександру Олесю.

Творчий доробок поета – оригінальне явище в українській літературі першої половини ХХ ст. Еволюція поетичного таланту Олександра Олеся була частиною не тільки українського, а й загальноєвропейського літературного процесу. У його творчості поєднано фольклорні традиції, неоромантизм та естетику символізму. І. Франко в рецензії на збірку «З журбою радість обнялась» назвав поета соловейком та писав про перевагу емоційності й діонісійського начала в його творчості.

Популярність Олександра Олеся перед Першою світовою війною і згодом, після буремних подій 1917-1921 рр, коли чимало українців, в силу об'єктивних обставин, опинилися за кордоном, була колосальна. Десятки композиторів створили музику до віршів Олександра Олеся, поетичні етюди і драми успішно ставили в театрах.

В радянській Україні його майже не друкували, лише після здобуття незалежності твори Олександра Олеся повернулися до нас – і дивним пророчим змістом лягли на події сьогодення.
"Не вірив я в життя по смерті, тепер я вірю в диво з див, було для мене страшно вмерти, умер і нагло знов ожив", – ці рядки були написані поетом у далекому жовтні 1925 року. А через 73 роки після смерті прах "короля української лірики" і його дружини Віри було перевезено з Праги і перепоховано території Державного історико-меморіального Лук'янівського заповідника в Києві.

5 грудня 2018 року виповнюється 140 років з дня народження Олександра Олеся і наша виставка є спробою оживити дивовижну історію життя людини непересічної долі й таланту.
На виставці представлено автографи письменника, рідкісні прижиттєві видання його творів та книжки, надруковані вже після здобуття Україною незалежності. За допомогою раритетних побутових предметів буде відтворено атмосферу 30-40 років ХХ століття, зокрема робочий кабінет письменника.

Виставка побудована на матеріалах Інституту літератури
ім. Т. Г. Шевченка НАН України, Музею книги і друкарства України, Центрального державного музею-архіву літератури і мистецтва України, Музею театрального, музичного та кіномистецтва України, Національного музею українського народного декоративного мистецтва, Національної історичної бібліотеки України, Бібліотеки імені Олега Ольжича.

23 листопада — 24 грудня 2018 р.
щодня, крім вівторка, з 10 до 17 год.
за адресою: вул. Лаврська 9, корпус 9 (на території національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника)

Довідкова інформація та акредитація змі:
(044)280-79-76, 280-66-23