м.Київ, вул.Лаврська,9 корп.26

(територія Києво-Печерської лаври)

тел. 280 18 34

Щодня, окрім вт

з 10 до 17:00

Запрошуємо на відкриття виставки "Відкрита колекція" 20 червня о 16-00

Музей театрального, музичного та кіномистецтва України цього року відзначає ювілейну дату – 50 років створення відділу українських народних музичних інструментів. Саме з червня 1969 року веде відлік і колекція українських народних музичних інструментів, коли на посаду завідувача відділом було призначено Леоніда Мусійовича Черкаського. На час створення відділу в музеї було 7 музичних інструментів, серед яких скрипка та віолончель, що належали М. Кропивницькому. 
На сьогоднішній день музейна колекція народних музичних інструментів налічує понад сімсот експонатів. В музеї є постійно діюча виставка «Живії струни України», що демонструє розмаїття музичного інструментарію українців. Але, інструменти постійно діючої виставки – це лише частина колекції. Її більша частина зберігається у фондах музею, де було обладнано відкритий фонд для майстрів, музикантів та фольклористів. 
Ідея ювілейної виставки полягає у висвітленні розмаїття музичного інструментарію колекції, показі найбільш цікавих та значимих інструментів. Виставка розміщуються у двох великих залах музею на другому поверсі. Саме інструментальне наповнення експозиції складають музичні інструменти, що були залучені до музейної колекції різними шляхами. За роки збирання колекції до неї потрапили давні інструменти невідомих майстрів, витвори українських майстрів, меморіальні інструменти й ті, що представляють музичну промисловість, а також експериментальні, механічні та інструменти народів Світу. Крім того, до виставки увійшли меморіальні інструменти видатних діячів української культури: М. Старицького, М. Кропивницького, М. Лисенка. М. Крушельницького, О. Сластіона, І. Коронного, М. Кравченка, І. Немировича, А. Бобиря, О. Міньківського В. Кабачка, Н. Павленко, М. Різоля та інших. Це яскрава сторінка історії Музею театрального, музичного та кіномистецтва України. Виставка Вас здивує своїм наповненням та розмаїттям. 
Відкриття відбудеться 20 червня о 16:00. Експонування — до 9 вересня 2019 р. Тел. для довідок: 280-18-34.

Прокоментувати: