Відкриття виставки "Моє життя - в житті мого народу. Творчий доробок Павла Маскалика"

21 червня о 14-00 у приміщенні Музею Марії Заньковецької (м. Київ, вул. В. Васильківська, 121) Центральний державний архів зарубіжної україніки відкриє виставку документів «Моє життя – в житті мого народу. Творчими дорогами Павла Маскалика». Захід присвячено багатогранній особистості, актору Українського народного театру в Пряшеві (Словаччина), письменнику, поету, публіцисту, активному громадському діячеві Павлу Маскалику – одному з представників могутньої когорти духовних світочів українського народу, який у минулому році відзначив своє 75-річчя. Виставку підготовлено за документами, які Павло Маскалик у 2014 році передав на постійне зберігання до ЦДАЗУ. Доповнюють експозицію оригінальні предмети з музейного фонду ЦДАЗУ, а також Українського народного театру в Пряшеві, надані Музеєм театрального, музичного і кіномистецтва України.

Візитери імпрези, підготовленої спільними зусиллями архівістів та музейників, отримають унікальну можливість зануритись у творчу атмосферу українського театру, що працював в еміграції у другій половині ХХ століття та сприяв збереженню українського слова та історичної пам’яті українського народу, а також дізнаються про життя та багатогранну творчу спадщину Павла Маскалика як актора театру, кіно і радіо, режисера, драматурга, поета, письменника, автора творів для дітей, перекладача. Представлені в експозиції особисті та творчі документи Павла Маскалика є яскравим проявом української самобутності на тлі тогочасних реалій пануючої комуністичної ідеології. Ядром експозиції виступає комплекс документів пряшівського періоду творчої діяльності Павла Маскалика, які відображають історію розвитку Українського народного театру, в якому актор служив упродовж 1970-х–1990-х рр. та створив понад 100 різножанрових ролей за творами українських і словацьких авторів та класиків світової літератури. На окрему увагу заслуговують документи, які висвітлюють київський період життя та діяльності Павла Маскалика, зокрема, його навчання у Київському державному інституті театрального мистецтва ім. І. К. Карпенка-Карого, де він здобув професію артиста драматичного театру і кіно.

У рамках культурного заходу заслужений артист України Борис Лобода прочитає уривок з оповідання Павла Маскалика «Материн сонет».

На відкриття виставки запрошені представники Державної архівної служби України, архівних і музейних установ, Спілки архівістів України, науковці, викладачі, ЗМІ, шанувальники театрального мистецтва та дослідниця творчості, довірена особа Павла Маскалика в Україні – Марина Бабенко-Жирнова.

Гості заходу зможуть переглянути відеоверсію документальної виставки «Моє життя – в житті мого народу. Творчими дорогами Павла Маскалика», прослухати екскурсію та фахові коментарі науковців, а також ознайомитись з експозицією Музею Марії Заньковецької.

Контактна особа: Горбунова Галина Анатоліївна,

Начальник відділу використання інформації

документів ЦДАЗУ

тел.: +38 (044) 248-91-26

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Афіша.jpg